A balesetbiztosításokról – öngondoskodás és anyagi biztonság

Úgy látjuk, az aktuális gazdasági helyzet alaposan átalakítja – életünk sok más területe mellett – az öngondoskodás területét is.

Sajnos egyre kevesebb időt, energiát fordítunk az önmagunkról és családunkról való gondoskodásra, az esetleges kisebb-nagyobb problémák (pl. balesetek) bekövetkezése miatti nehéz helyzetek enyhítési lehetőségeinek megvizsgálására. Pedig talán éppen most, az amúgy is nehéz időkben lenne még nagyobb jelentősége a felkészültségnek, mert megfelelő öngondoskodás nélkül még jobban kiszolgáltatottá válhatunk.

A balesetekről és pénzügyi következményeikről persze nem kellemes beszélni, de azért érdemes átgondolni, hogy az ide vonatkozó anyagi biztonságot garantálhatjuk családunknak, ha felkészülünk a minél nagyobb kárenyhítésre és a fellépő anyagi terhet előre levesszük saját és hozzátartozóink válláról.

 

Milyen esetekre való a balesetbiztosítás?

 

  • A legkomolyabb ügyek e témakörben: a baleseti halál és rokkantság, maradandó egészségkárosodás – erre egyösszegű térítés (baleseti halál esetén), illetve lineáris vagy progresszív térítés (balesetből eredő maradandó egészségkárosodás esetén) kapható.
  • De súlyos problémákat okozhat egy kevésbé tragikus baleseti esemény is: műtét vagy kórházi ápolás idején sokféle pénzügyi teher és egyéb gond zúdulhat ránk – ezt enyhíti a műtéti térítés, valamint a napidíj a kórházi ápolási napokra.
  • Mi történik, ha egy családban baleset miatt egy időre kiesik a munkából a pénzkereső? Hogyan pótolhatná kieső jövedelmét? Mi mentheti meg ilyenkor a családot a létbizonytalanságtól? – ekkor segít a baleseti keresőképtelenségi napi térítés, vagy egy egyösszegű szolgáltatás.
  • Ott vannak még a (pénzügyi szempontból) apróbb kellemetlenségek is, mint pl. csonttörések, égési sérülések – ilyen esetekben egyfajta fájdalom-, vagy vigaszdíjként szolgálhat a kapott kártérítési összeg.
  • Olyan speciális helyzeteket is kezelni lehet a balesetbiztosításokon belül, ha valaki például sokat utazik (ld. üzletkötő, munkahelyre ingázó, stb). Az ilyen személy sokkal nagyobb eséllyel van kitéve közlekedési balesetnek – ilyenkor külön kiegészítő biztosítás köthető, pl: közlekedési balesetből eredően bekövetkező halál, vagy maradandó egészségkárosodás, közlekedési baleseti műtét eseteire.

 

Lehetőségünk van tehát, hogy gondoskodjunk magunkról, családtagjainkról, gyermekeinkről egy váratlan baleset esetén és hogy fedezzük a baleset eredményeként felmerülő extra költségeket.

Erre lehet megoldás a balesetbiztosítás, ami már alacsony díjak mellett is elég magas szolgáltatási összegeket nyújt. Ez adja témánk létjogosultságát tehát e nehéz időkben, s egyben ez az előnye is a hagyományos életbiztosításokkal és egyéb megtakarítási konstrukciókkal szemben.

 

Vegyünk egy alapszerződésre vonatkozó kalkulációt számpéldaként:

 

Baleseti halál vagy rokkantság esetére 5-5 millió Ft, valamint közlekedési baleseti halál vagy rokkantság esetére 15-15 millió Ft biztosítási összegre szóló balesetbiztosítás havi pár ezer Ft díjrészlettel elérhető.

Természetesen sokféle szerződési összetétel választható, amik közül segítünk megtalálni az elképzeléseknek leginkább megfelelő változatot.

 

Amennyiben szeretne részletesebben megismerkedni a témával, kérjük keressen minket további információkért, vagy ajánlatért.

Hívjon minket!
+3670-773-5587

Írjon nekünk!

2018.10.11.

Legutóbbi cikkek

Elérhetőségeink

Hívjon minket!
+3670-773-5587

Írjon nekünk!

    Üzenet szövege:

    Iratkozzon fel hírlevelünkre!

    Hírlevél felíratkozás

    Amennyiben rendszeresen szeretne értesülni hasonló cikkekről, akkor iratkozzon fel hírlevelünkre!