Loading...
Kockázati életbiztosítás2023-09-03T12:53:54+01:00

Nagyobb kockázatok a mindennapi életben

Az utóbbi időben kialakult járványhelyzet és az ebből következő magasabb halálozási kockázatok miatt megnőtt a jelentősége annak, hogy valaki rendelkezik-e kockázati életbiztosítással vagy sem. A korábban is fennálló kockázatokon túl most megjelent a vírusfertőzéssel összefüggő kockázatok köre is.
Ez a legrosszabb esetben halál, de ide sorolhatjuk a rokkantságot, az elhúzódó kórházi kezelést és betegséget, amelyek megfelelő kiegészítő biztosítás választása esetén szintén biztosítási eseménynek minősülnek és így ezekkel összefüggésben káresemény esetén szolgáltatási kötelezettsége van a biztosítónak.

Kockázati életbiztosításokról részletesebben:

Az ember azért köt lakásbiztosítást az otthonára vagy casco biztosítást az autójára, hogy amennyiben bekövetkezne egy káresemény, a biztosító a megkötött szerződés értelmében minimalizálni tudja a károkat vagy akár teljes mértékben kártalanítsa a biztosított személyt, illetve a megjelölt kedvezményezettet.

Az életbiztosítások esetében is van hasonló megoldás, ezt nevezzük kockázati életbiztosításnak. Az elsősorban megtakarítási céllal kötött életbiztosításoktól abban különbözik ez az életbiztosítás változat, hogy nem a lejáratkor térít, hanem abban az esetben, ha biztosítási esemény következik be.

Fontos megjegyezni, hogy a kockázati életbiztosítás kizárólag a futamideje alatt nyújt védettséget, vagyis csak addig, ameddig a szerződő fizeti a biztosítás díját. Ebből a szempontból éppen úgy működik tehát, mint például egy lakásbiztosítás.

A biztosítási szerződésben minden esetben rögzítésre kerül, hogy mely esetekre vonatkozik a szerződés, mire terjed ki a hatálya. A legjobb, ha minél több eshetőséggel számolunk a megkötésekor, hiszen nemcsak a haláleset lehet biztosítási esemény, hanem egy komolyabb betegség vagy rokkantságot okozó baleset is.

A kockázati életbiztosítások takarékoskodásra nem alkalmasak, viszont – egy megfelelően előkészített és megkötött szerződés esetén – jelentős összeget térítenek a biztosítási esemény bekövetkezésekor, amely segíthet a biztosított családjának a korábbi életszínvonal megőrzésében, az esetlegesen fennálló lakáshitel törlesztésében vagy az egyéb felmerülő anyagi problémák enyhítésében.

  • Váratlan esemény bármelyik családban bekövetkezhet, és ahogy a lakásnak, amelyben laknak vagy az autónak, amelyet használnak, úgy a kenyérkereső családtagoknak is szüksége lehet védelemre, illetve az eltartottaknak gondoskodásra.
  • Kiemelten szól tehát ez a fajta biztosítás a gondoskodásról. A termék nem tartalmaz megtakarítási elemeket, ezért nem igazi öngondoskodási termék, viszont magas biztosítási összegekre is köthető, ezért képes arra, hogy a hátramaradó családtagokról gondoskodjon a biztosított családfő halála vagy súlyos betegsége esetén.
  • A kockázati életbiztosítás kiegészíthető balesetre, betegségre, rokkantságra, rákdiagnosztikára szóló szolgáltatásokkal, ezzel válhat teljes körűvé. A kiegészítő biztosításokba bevonhatók a családtagok is, így a biztonság az egész családra kiterjeszthető.
  • A cégünk által ajánlott kockázati életbiztosítás díjvisszatérítést nyújt – azaz ténylegesen visszautalják a befizetett összeget –, ha nem történik biztosítási esemény.

A kockázati életbiztosítás akár egy családi vállalkozás megmentésére is alkalmas lehet, olvasson tovább és megmutatjuk: hogyan.

A családi vállalkozások védelmét a cégünk által ajánlott kockázati életbiztosítás egy sajátos kedvezményezési technikával tudja megoldani. A biztosítási szerződés kedvezményezettjei (akiknek a biztosító szolgáltat a biztosított elhalálozása után) közé bekerülhet a családi vállalkozás is.

Adózástechnikai szempontból ez nem okoz problémát, mert a biztosítási szolgáltatások adómentesek. A vállalkozás a biztosítói kifizetést a tulajdonos elhalálozása utáni a jogi és működési válság megoldására, kezelésére fordíthatja, így biztosítva azt, hogy a vállalkozás döntéshozójának halála ne vigye csődbe a céget is.

A biztosítási összegek általában a döntéshozó tulajdonos elhunyta utáni néhány hónapos időszak extra költségeit képesek fedezni.

Az extra költségek közé tartoznak például

  • a cégátalakítással kapcsolatos ügyvédi költségek
  • vagy – amennyiben az örökösök (gyermekek) még nem elég idősek vagy felkészültek – a cég külsős, alkalmazottként működő ügyvezetőjének kiválasztását és betanulását finanszírozó HR és működési költségek.

Optimális esetben a családi cég tulajdonosának, egyszemélyi döntéshozójának egy olyan életbiztosítással kellene rendelkeznie, amelyben a családja és a vállalkozása is szerepel, mint kedvezményezettek.

A családnak jutatott összeg segít

  • a megváltozott gazdasági helyzetük kezelésében (még a trauma feloldásában is segíthet ez sok esetben, közvetett módon),
  • a megszokott életszínvonal fenntartásában,
  • a gyermekek tanulmányai befejezésének, az életben elindulásuk költségének fedezésében.
  • Mindenkinek, aki egy családon belül eltartó, vagyis akinek a keresetétől függ a háztartás jövőbeli anyagi helyzete vagy komfortja. Nemcsak veszélyes foglalkozás vagy hobbi esetén célszerű megkötni egy ilyen biztosítást, hiszen baleset vagy (rettegett) betegség bárki életében előfordulhat.
  • Hatványozottan nő a kockázati életbiztosítás fontossága, ha valakinek hitele van (pl. autó, lakás vagy személyi kölcsönt vett fel korábban), hiszen egy nem várt tragédia után ennek további fizetése a családtagokra marad.
  • A családon belüli eltartók, ha céget vezetnek – munkájukból következően – jobban ki vannak téve a járvány kockázatainak is. Kénytelenek személyesen intézni ügyeiket, partnerekkel, alvállalkozókkal, saját dolgozóikkal találkoznak, azaz sokkal több emberrel érintkeznek ezáltal.
  • Rájuk nem vonatkoztatható a „maradj otthon” szabály, továbbra is sokat kell utazzanak, mert fent kell tartaniuk a vállalkozásaik működését. Az eddigi „normál” kockázatok mellett megjelent még egy kockázat, ami veszélyeztetheti az életüket, és ezzel összefüggésben az eltartói, vezetői feladataikat is.
  • A koronavírus járvány miatt kialakult különleges helyzet speciális megoldásokat követel meg mindenkitől. A biztosító azzal segít az ügyfelein, hogy az újonnan megkötött életbiztosítások mellé most díjmentes többletszolgáltatást nyújt a biztosított személyek számára koronavírus miatti kórházi kezelés esetén.
  • A biztosítási esemény ez esetben azt jelenti, hogy a biztosított személy a kockázatviselés kezdetétől számított 14 napot követően, de legkésőbb az első biztosítási évfordulót megelőzően orvosilag indokoltan legalább 24 órás kórházi ellátásra (fekvőbeteg ellátásra) szorul COVID-19 (koronavírus) betegség következtében.
  • Ebben az esetben a biztosító egyszeri többletszolgáltatást nyújt, amelynek mértéke 50 000 Ft.

A kockázati életbiztosítás nem a lejáratkor térít, hanem abban az esetben, ha biztosítási esemény következik be.

  • De hogy is néz ki ez a gyakorlatban?
  • Milyen összegekkel kell kalkulálnunk egy kockázati életbiztosítás esetén?
  • Milyen különbség adódik a kockázati életbiztosítás és a megtakarítási elemeket tartalmazó életbiztosítás között a befizetett biztosítási díjak szempontjából?

A megtakarítási biztosítások egy része már nem egy konkrét összeget szolgáltat halál esetén, hanem a megtakarítási összeg – a befektetés aktuális napi értékének – előre megadott százalékát.

Ez külön kockázatot is jelenthet, hiszen az aktuális részvény- és kötvénypiaci helyzet befolyásolja ezt az értéket, ahol nagy esések lehetnek például egy pandémia (világjárvány) idején kialakuló bizonytalanabb gazdasági környezetben.

Természetesen a biztosítók sokszor mixelik a különböző szolgáltatási megoldásokat.

Pl. lehetségesek az alábbi megoldások:

  • tisztán a befektetési jegyek értékét fizeti a biztosító halál esetén (aktuális értéket)
  • tisztán a kockázati biztosítási összeget, függetlenül a befektetési jegyek visszavásárlási értékétől
  • a kockázati biztosítási összeget és a befektetési jegyek kockázati összegen felüli értékét (ha van)
  • ezeken felül még számos megoldás lehetséges, általában a biztosítótól függ, milyen konstrukciókkal kívánja kiszolgálni az ügyfeleket

Az egyes fedezeti megoldásoknak különböző díjai vannak. Minél bonyolultabb és minél magasabb garantált szolgáltatást tartalmaz, annál magasabb a díj.

A kockázati életbiztosításokkal és a konkrét termékkel kapcsolatban forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségeinken!

Felmerülő kérdéseit megválaszoljuk és segítünk megkötni az Ön számára legkedvezőbb összetételű biztosítást, kiválasztva a szükséges kiegészítéseket és ezzel megoldást nyújtunk a családjáról való gondoskodásra arra az esetre, ha Önnel történne valami.

Életbiztosításhoz kapcsolódó cikkeink

Kapcsolat

etienne.hu Biztosítási Alkusz Kft.

Székhely:
1043 Budapest, Tél u. 12. III/7.
Ügyfélszolgálati iroda:
1136 Budapest,
Hollán Ernő u. 28. 4. em. 4. ajtó.
Telefon:
+3670-773-5587
E-mail:
ugyfelszolgalat@etienne.hu
Kapcsolat felvételi űrlap:
Kapcsolat

Hasznos űrlapok

Go to Top